www.miljooniakoppeja.net -> MILJOONIA KOPPEJA -kisa, Keski-Pohjanmaa -> Projekti-info -> Ilmoittautuneet luokat
Alkuun Opettajan työkalut Yhteyshenkilön työkalut Tulokset Projekti-info Materiaalit ja linkit
Ajankohtaista Ilmoittautuneet
koulut
Ilmoittautuneet
luokat

Ilmoittautuneet luokat

Martinmäen koulu - Haapajärvi
1A Ulla Savola 19 opp.
1B Hanna Kippola 20 opp.
1C Sanna-Maria Arovainio 14 opp.
2A Annika Mäkelä 21 opp.
2B Katja Tiitto 24 opp.
2C Arja Keckman-Hedetniemi 21 opp.
3A Arja Kujanpää 19 opp.
3B Sirpa Karvonen 19 opp.
3C Marjaana Isopahkala 21 opp.
4A Helena Romppanen 20 opp.
4B Johanna Saarenpää 23 opp.
4C Marianne Vuoti 21 opp.
5A Markku Aitto-Oja 21 opp.
5B Marko Niinikoski 21 opp.
5C Terhi Niskanen 20 opp.
6A Arto Backman 22 opp.
6B Timo Karvonen 20 opp.
6C Tarja Olkkonen 21 opp.
APR Airi Räisälä 6 opp.
EPR Essi Vehkalahti 7 opp.
ESIA Auli Tuominen 20 opp.
ESIB Eija Rönkkö 20 opp.
ESIC Marjut Kekkonen 18 opp.
MPR Marita Seppälä 7 opp.
SMPR Sari Martikainen 5 opp.
SPR Suvi Huhta 9 opp.
yht. 26 luokkaa   459 opp.

Väliojan koulu - Haapajärvi
0-2 Jaana Hedetniemi 16 opp.
3-4 Jaana Ojaniemi 10 opp.
5-6 Mika Skantz 16 opp.
yht. 3 luokkaa   42 opp.

Pohjankylän koulu - Kalajoki
2A Ulpu Uusitalo 21 opp.
3C Teija Nuorala 19 opp.
PLB Auni Lauri 7 opp.
yht. 3 luokkaa   47 opp.

Köyhäjoen koulu - Kaustinen
1-3 Maria Jussinmäki 14 opp.
4-6 Tanja Rajala 16 opp.
yht. 2 luokkaa   30 opp.

Peltokorven koulu - Kokkola
1-LUOKKA Essi Nuortimo 18 opp.
2-LUOKKA Maija Santalo 23 opp.
3-LUOKKA Satu Vehkala 17 opp.
4-LUOKKA Marjo Santaholma 17 opp.
5-LUOKKA Erkki Kinnunen 12 opp.
6-LUOKKA Tiina Hollanti 15 opp.
yht. 6 luokkaa   102 opp.

Frosteruksen koulu - Kärsämäki
1B Ritva Kyllönen 13 opp.
5 Päivi Juntunen 29 opp.
6A Matti Kyllönen 17 opp.
6B Saana Ollila-Niva 18 opp.
yht. 4 luokkaa   77 opp.

Venetpalon koulu - Kärsämäki
1-6 Niina Koponen 34 opp.
yht. 1 luokkaa   34 opp.

Junttilan koulu - Nivala
1LK Anu Virtanen 16 opp.
2LK Marja Alatalo 16 opp.
4LK Tiina Palola 14 opp.
5LK Virve Närhi 16 opp.
6LK Heikki Syrjä 12 opp.
yht. 5 luokkaa   74 opp.

Järvikylän koulu - Nivala
1 Eija Oja 8 opp.
2 Eija Oja 14 opp.
3 Juha Kantola 11 opp.
4 Juha Kantola 14 opp.
5 Elina Jussila 11 opp.
6 Elina Jussila 12 opp.
yht. 6 luokkaa   70 opp.

Karvoskylän koulu - Nivala
1-2 Liisa Sytelä 11 opp.
3-4 Elisa Kähönen 15 opp.
5-6 Jyrki Määttä 11 opp.
yht. 3 luokkaa   37 opp.

Kyösti kallion koulu - Nivala
0-1F Sirpa Välikangas 8 opp.
3A Eeva Hannula 21 opp.
3B Irene Anttila 19 opp.
3C Alex Anttila 21 opp.
3H-4H Marjo Kiviniemi 11 opp.
4-6K Anu Rauma 6 opp.
4A Anna-Maria Vierimaa 20 opp.
4B Vesa Suhonen 20 opp.
4C Eija Takkunen 19 opp.
5J Anna-Liisa Niskanen 5 opp.
6A Marketta Palola 23 opp.
6B Janne Kankaanpää 22 opp.
yht. 12 luokkaa   195 opp.

Länsinummen koulu - Pietarsaari
2A Taina Pesola 13 opp.
yht. 1 luokkaa   13 opp.

Ikosen koulu - Pyhäjärvi
1A Kirsi Lehtosaari 13 opp.
1B Maarit Myllylahti 16 opp.
2A Satu Haapakangas 13 opp.
2B Leena Vesterinen 12 opp.
3A Suvi Laakso 13 opp.
3B Teemu Korhonen 15 opp.
4A Maria Hynynen 14 opp.
4B Niina Huttunen 17 opp.
5A Timo Ylikangas 13 opp.
MERJANPIENLUOK Merja Pekkarinen 6 opp.
yht. 10 luokkaa   132 opp.

Kalajan koulu - Reisjärvi
1 Sari Kolehmainen 5 opp.
1-2 Tarja Äijälä 12 opp.
3-4 Seija Hylkilä 10 opp.
5-6 Juha Äijälä 14 opp.
yht. 4 luokkaa   41 opp.

Niemenkartanon koulu - Reisjärvi
1 Liisa Kesola 15 opp.
2 Marja-Liisa Nikula 22 opp.
3 Arto Paavola 22 opp.
4 Riikka-Liisa Palola 21 opp.
5A Petteri Sarre 14 opp.
5B Ritva Koskivuori-Perkkiö 15 opp.
6 Heidi Liikanen 15 opp.
yht. 7 luokkaa   124 opp.

Kleemolan koulu - Toholampi
1-2 Janette Suihkonen 11 opp.
3-6 Riikka Maijanen 18 opp.
yht. 2 luokkaa   29 opp.

Tunkkarin koulu - Veteli
1 Paula Rita 15 opp.
2 Paula Rita 5 opp.
3 Anna-Kaisa Kinnunen 10 opp.
4 Satu Tuominiemi 12 opp.
yht. 4 luokkaa   42 opp.

Vetelin keskuskoulu - Veteli
1A Emma Varila 10 opp.
1B Miia Pakkala 12 opp.
2 Laila Åivo 15 opp.
3A Harri Huusko 15 opp.
3B Kari Klemola 12 opp.
4 Jenni Vikki 15 opp.
5 Aino Sillanpää 27 opp.
6A Matti Vatka 19 opp.
6B Toni Mikkola 19 opp.
yht. 9 luokkaa   144 opp.

Ylipään koulu - Veteli
1LUOKKA Sanna Sillanpää 11 opp.
2LUOKKA Sanna Sillanpää 6 opp.
3LUOKKA Jarkko Ojala 9 opp.
4LUOKKA Jarkko Ojala 3 opp.
ESIKOULULAISET Margit Välisaari 9 opp.
yht. 5 luokkaa   38 opp.

Katajan koulu - Ylivieska
0A Arja Heikkilä 13 opp.
0B Kaisu Kangas 15 opp.
1A Päivi Simunaniemi 18 opp.
1B Eija Poutiainen 23 opp.
2A Heli Jokelainen 14 opp.
2B Liisa Marjakangas 19 opp.
3A Seija Saarto 14 opp.
3B Päivi Halunen 16 opp.
4A Soile Parkkila 11 opp.
4B Kirsi Leskelä 14 opp.
5 Ari Hannula 23 opp.
6 Harri Huhtakangas 24 opp.
EHAA Maarit Viitanen 5 opp.
EHAB Jaana Marjakangas 6 opp.
EHAC Erja Kanerva 8 opp.
EHAD Jaana Koskela 8 opp.
yht. 16 luokkaa   231 opp.

Niemelän koulu - Ylivieska
0-1 Anu Jämsä 16 opp.
2 Maija Somero 15 opp.
3 Hanne Huhtakangas 15 opp.
4 Seija Järvenpää 13 opp.
5 Ari Saastamoinen 14 opp.
6 Tomi Leskelä 16 opp.
yht. 6 luokkaa   89 opp.

Ojakylän koulu - Ylivieska
1 Reeta Kujala 14 opp.
2 Satu Vaarala 13 opp.
3-4 Päivi Repo 23 opp.
5-6 Jari Ristiluoma 21 opp.
yht. 4 luokkaa   71 opp.

Rannan koulu - Ylivieska
0-6 Juha Torvikoski 157 opp.
yht. 1 luokkaa   157 opp.

Raudaskosken koulu - Ylivieska
1 Kristiina Savolainen 20 opp.
2 Pirkko Ekdahl 13 opp.
3 Minna Lehtinen 21 opp.
4 Elina Sydämetsä 17 opp.
5 Tarja Koutonen 21 opp.
6 Esa Salminen 19 opp.
ESIOPETUS Kaisa Luttinen 10 opp.
yht. 7 luokkaa   121 opp.

Yhteensä kisaan on ilmoittautunut 147 luokkaa ja 2399 oppilasta 24 koulusta.

www.miljooniakoppeja.net © weppimaisteri@miljooniakoppeja.net

Yhteistyössä 2016:




© Nämäkin tulokset ja kotisivut